Saç Kök Hücre Tedavisi (Otolog Mikro Greft Tedavisi)

Saç Kök Hücre Tedavisi (Otolog Mikro Greft Tedavisi)

Otolog Mikro Greft tedavisi Regenera Activa, kılcal damarların uyarılarak yenilenmesini sağlayan, saç sorunlarının çözümünde alternatif ve son derece güvenli bir yöntemdir.

Ense ve kulak arkasında yer alan saç kökleri genetik olarak dirençli ve sağlıklı kalmak için kodlanmışlardır. Regenera Activa tedavisi de işte bu sağlıklı saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu elde ederek problemli saç derisine süspansiyonun uygulanılarak hasta ve cansız saç köklerine destek olması mantığına dayalıdır.  

 

Regenera Activa tedavisi ile yaklaşık 2-3  hafta sonra saç dökülmesi problemi yaşayanlarda dökülme problemi azalıyor ve 3 ay sonra yeni saçların çıkması hedefleniyor. Saç dökülmesi problemleri için uygulanan bu yenilikçi çözüm oldukça ilgi görmektedir.  

 

Regenera Activa Tedavisi Nasıl Etki Eder ? 

 

Saç kök hücre tedavisi regenera activa yöntemi ile amaçlanan; kılcal damarların yenilenmesini uyararak kıl köklerinin güçlenmesini ve yenilenmesini sağlamaktır. Bu etkinin kişinin kendi hücreleri tarafından yapılıyor olması da tedavinin en önemli özelliğidir.  

 

Regenera Activa Nasıl Uygulanır ? 

 

Saç dökülmesi kadın ve erkeklerde çoğunlukla alın ve tepe bölgesinde görülmektedir. Saç kökleri kulak ve ense arkasında yer alan kısmı her zaman dirençli, sağlıklı kalabilmek için kalıtsal olarak kodlanmışlardır. Regenera Activa sistemi bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak, sorunlu saçlı deri bölgelerini desteklemesi için cansız saç köklerine uygulanır.  

 

Saç kök tedavisi lokal anestezi uygulanılarak, kulak arkası bölgedeki saçlardan 3-4 adet punch alınması ile yapılan ağrısız ve acısız bir işlemdir. Genellikle tek seans süren bu tedavi, alınan saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek yalnızca kendi dokunuzdan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Tedavi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Tek Seans uygulanmaktadır.

 

Regenera Activa Tedavisi Herkes İçin Uygun Mudur? 

 

Regenera activa tedavisi, yara izi bırakan veya enfeksiyona bağlı meydana gelen kellikler dışındaki tüm saç dökülmelerinde uygulanmaktadır. Bu yöntem hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Bunun yanı sıra fazlasıyla boya gibi işlem görmüş ve yıpranmış saçların desteklenmesi için de uygun bir tedavi yöntemidir. İşte bu gibi durumlarda da Regenera Activa kılcal damar yenilenmesini sağlayarak saç yapısına destek olmaktadır.  

 

Regenera Activa Saç Ekim Yöntemine Alternatif Olarak Mı Geliştirildi? 

 

Regenera Activa  tedavisi, saç ekimi tekniğine alternatif bir yöntem değil, saç ekimine yardımcı bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saçlarını kaybeden erkek hastalar saç ekimi için belirli yaşları beklemeleri gerekir. Bu esnada Regenera Activa ile saç dökülmesi yavaşlatılarak azaltılması sağlanır. Öte yandan saç ekimi uygulaması esnasında alınan binlerce saç kökünden yalnızca 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan bu yöntem hızlı iyileşmenin yanı sıra ekilen saçların hızlı ve güçlü çıkması için çok önemli bir destektir. Bunun için saç ekimi ile Regenera Activa tedavisi aynı zamanda yapılabilmektedir. 

 

Regenera Activa Tedavisinin Faydaları 

 

Saç sorunu birçok kişinin yaşadığı bir problemdir. Özellikle genetik ve stres olmak üzere; tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok neden saç dökülmesini tetikliyor.

 

Saç dökülmeleri için uygulanan yenilikçi yöntem Regenera Activa, kadınlarda ve erkeklerde saç sorunlarını büyük oranda çözüme kavuşturuyor.  

 

Regenera Activa bilhassa saç dökülmelerinin yeni başladığı dönemde uygulandığında, dökülme azalarak normal seyrine gelir ve kellik ileri yaşlara ötelenir ya da kellik durumuna gelmeye engel olur. Sonuçlar kişiden kişiye değişse de etkili bir yöntem olarak başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Regenera Activa saç ekimi yaptırmak istemeyenler için de iyi bir seçenek oluyor.  

 

Regenera Activa tedavisinin başlıca faydaları şu şekildedir;

 

  • Kişilerin varolan saçlarını korur ve canlandırır. 
  • Uzun ve zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek.
  • Regenera Activa, ince saç tellerine sahip birçok kişinin saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur. 
  • Saçlı derinin altında kalan ölü saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkartır. 
  • Bunların yanı sıra Regenera Activa tedavisi, saç ekimi için de hazırlık tedavisi görevi görmesinin yanında saç ekimi esnasında veya ekimden bir süre sonra da uygulanarak saç ekiminin başarısını artırıyor. 

 

Regenera Activa Tedavisi Ne Kadar Süre Sonra Sonuç Verir?

 

Kök hücre tedavisi Regenera Activa, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte sonuçları yaklaşık 3 - 4 ay sonra görülmeye başlanır. Fakat görünüm olarak asıl etkisini 6 ay sonunda gösterir. Tedavinin asıl sonucu ise 1 yıl sonra görülür. 

diğer blog yazılarıBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Senin Dudak Stilin Hangisi ?
Senin Dudak Stilin Hangisi ?

Dudaklar, estetik ve çekici bir yüz görünümü için yüzün en önemli noktalarından biridir.

Detaylar
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Trabzon selülit tedavisi, cildin yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasıyla meydana gelen yumru ve çukur oluşumları için etkili yöntemler sunar.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu