Boyun Estetiği

Boyun Estetiği

Çene hattından göğüs kafesine devam eden boyun bölgesi derisi, yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi ile zamanla

Boyun Estetiği ile Daha Genç Bir Görünüm Elde Edebilirsiniz!

 

Boyun Estetiği Nedir?

Çene hattından göğüs kafesine devam eden boyun bölgesi derisi, yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi ile zamanla gevşemeye ve sarkmaya başlar. Bu sarkma bazen genetik faktörler veya sık kilo alıp verme gibi durumlar neticesinde çok daha erken yaşlarda görülebilmektedir. Farklı boyun estetiği yöntemleri ile bu sarkmış veya gevşemiş boyun görünümünden kurtulmak mümkündür.

 

Liposuction ile Boyun Estetiği

Liposuction ile boyun estetiği uygulamalarında, boyunda biriken yağ dışarı çekilir. Yağın dışarı atılmasıyla beraber boyun bölgesi daha ince görünür. Yaklaşık bir saat süren liposuction uygulaması tamamlandıktan sonra özel bir korse giyilerek derinin vücuda yapışması sağlanır. İyileşme süresi hızlıdır ve yaklaşık iki üç gün sonra normal yaşama geri dönülür.

 

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı, kulak arkasından saç dibine doğru küçük bir kesi açılarak gerçekleştirilir. Fazla olan deri kesilerek çıkarılır. Kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Bu uygulama boyun bölgesinde daha sıkı bir görünüm elde edilmesini sağlar ve çene kontürünü belirginleştirir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalması beklenmez.

 

Ameliyatsız Boyun Estetiği

Gelişen teknoloji sayesinde boyun estetiği uygulamaları, ameliyatsız yöntemlerle de gerçekleştirilebilmektedir. Therma CPT, VShape ile boyun estetiği, Ultratherapy ile boyun germe gibi yaygın yöntemler mevcuttur.

 

Therma CPT uygulaması, radyofrekans sistemi ile cildin derin tabakasına etki edilmesiyle gerçekleşir. Sarkan boyun derisinde kolajen liftleri ısıtılır ve cildin kendini toparlayarak daha gergin ve sıkı bir forma kavuşması hedeflenir.

 

VShape teknolojisinde ultrason kullanılarak yağ hücreleri parçalanır ve uygulamanın yapıldığı bölgenin daha ince görünmesi sağlanır. Ortalama 20’şer dakikalık birkaç seans şeklinde uygulanır.

 

Ultratherapy, boyun bölgesine pratik bir şekilde uygulanan, sarkmaları toparlamayı amaçlayan bir lifting işlemidir.  Ultratherapy teknolojisinde uygulama bölgesine kontrollü bir şekilde termal hasar bırakılır. Kendini tamir için harekete geçen cilt dokusu, işlem sonunda daha genç bir forma kavuşur.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar}
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2021 yılında pek çok yenilikler, değişimler ve trendler bizimleydi. Değişen her yeni yılda, değişmeyen tek şey genç ve güzel görünme isteği oldu.

Detaylar}
Burun Estetiği Fiyatları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, dünya üzerinde en yaygın olarak tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sırada yer alır. Gerek sağlık sorunları gerekse estetik kaygılarla çok sayıda insan burun estetiği uygulamalarına yönelir.

Detaylar}