Yasemin İmamoğlu Hakkında

HakkımdaHakkımda

Op. Dr. Yasemin İmamoğlu
Kimdir?

1986 Trabzon doğumluyum.

Ortaöğretimi Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nde tamamladım. 2004 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimime başladım. 2010 yılında başarı ile tıp doktoru olarak mezun oldum. Sonrasında 6 ay süreyle Trabzon Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde çalıştım.

Çok sıkı bir çalışma döneminin ardından çok istediğim Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazanarak uzmanlık eğitimime ve sanatın en güzel hali olan insan vücudunda çalışmaya başladım. Bu dönemde çeşitli estetik ameliyatlar, dolgu, botoks uygulamaları gibi medikal estetik işlemler, kanser sonrası meme onarımları, mikrocerrahi, el cerrahisi, kopan doku ve uzuvların nakli, doku onarımları, cilt kanserleri, yüz travmaları, yanık gibi plastik cerrahinin her alanında çok severek, hayranlık ve ilgiyle çalıştım. Eğitim sürecimde edindiğim ilke her bireyin özgün, biricik olduğu, tüm cerrahilerde kişiye en uygunu planlayarak yaklaşmak gerektiği idi. Ve bu ilkemi en iyi şekilde devam ettirmek, gelişmek, güncel kalmak adına yurt içi ve yurt dışında çok sayıda bilimsel toplantılara katıldım.

Uzmanlık eğitimimin son dönemini İstanbul’da tamamladım. Burada burun estetiği, göz kapağı estetiği, orta yüz germe, tam yüz germe, şakak germe, ip ile yüz askılama, meme dikleştirme, protez veya yağ ile meme şekillendirme, kanser sonrası memenin yeniden oluşturulması, karın germe, vücut germe (360 derece body lift), bacak germe, popo, bacak protez ameliyatları ile vücut şekillendirme gibi cerrahi işlemlerin yanı sıra botoks ve dolgu işlemleri, ip askılama gibi medikal estetik işlemler için alanında çok iyi hekimler ile çalıştım. Kapalı burun estetiği ve koruyucu burun estetiği (preservation rhinoplasty) konularında tecrübemi artırmak ve tekniğimi geliştirmek için İstanbul’da bu tekniğin öncü cerrahları ile çalıştım ve kurslara katıldım. Meme estetiği ve kanser sonrası memenin yeniden şekillendirilmesi üzerine gelişmeleri gözlemlemek için bu alana yön veren dünyanın en iyi cerrahları ile Brüksel’de gözlemci olarak çalıştım. Uzmanlık eğitimimi başarı ile tamamladıktan sonra 3 yıl süre ile Rize'de Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım.

Bu sürede çok sayıda burun ameliyatı, meme estetiği, kanser sonrası meme onarımı, yüz gençleştirme ve vücut şekillendirme ameliyatları gibi estetik ameliyatlar, dolgu ve botoks uygulamaları ve ayrıca tümör cerrahileri, travma sonrası onarım cerrahileri gerçekleştirdim. 2020 yılında tekrar Trabzon’a döndüm ve 1 yıl Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptım. Şu anda kendi özel kliniğimde danışanlarıma yardımcı olmaya çalışmaktayım. Evliyim ve 2 kız çocuk annesiyim.

İnsan Kaynaklarıİnsan Kaynakları

İş başvurularınız kurum insan kaynakları birimimizce titizlikle değerlendirilmektedir.
Ekibimize katılmak için formu doldurunuz.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Başvurmak İstediğiniz Pozisyon
Mesajınız

Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu