Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Trabzon leke tedavisi, akne, yara izi ve güneşe maruz kalmanın sonucunda oluşan lekeler için fraksiyonel lazer yöntemi ile yapılan tedavilerdir.

Fraksiyonel lazer tedavisi akne izlerini hedef alarak cildi gençleştirme ve yeniden doku oluşturma gibi onarmalar sağlar. Yaklaşık 4 ila 8 seans sürebilmektedir. İşlem sonrasında hafif kızarıklıklar, ciltte yenilenme olacağı için  dokuda soyulma görülebilmektedir. Ancak bu yan etkiler birkaç gün içerisinde geçer. Akne ve yara izi tedavisinden sonra ciltte meydana gelen tüm yara ve akne izlerinin tedavisinde başarılı sonuca ulaşır. Bunun dışında fraksiyonel lazer yöntemi cilt kırışıklıkları ve cilt yenilemede, ameliyatsız yüz germede ve cilt gençleştirme konusunda da oldukça etkilidir.

 

Cilt lekeleri, cilde doğal rengini veren melanosit hücrelerinin fazla üretimi ya da düzensizliğine bağlı olarak meydana gelir. Cilt üzerinde oluşan birçok leke güneş ışığına uzun süre maruz kalma sonucu oluşsa da genetik faktörler, hormonal ilaçlar, hamilelik ve bazı kimyasal maddeler de melanosit hücre yapısını bozabilir. Sıklıkla güneş ışığına maruz kalan yüz, el, sırt ve göğüs bölgesinde görülen lekeler, kötü bir görünümün yanı sıra bazı durumlarda cilt kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

 

Cilt lekesi tedavisi için hangi yöntemin kullanılacağı lekenin oluşum nedenine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra tedavi süreci lekenin derinliği ve büyüklüğüne göre de farklılık gösterir. Cilt lekesi tedavisinin genellikle güneş ışınlarının daha az olduğu kış aylarında yapılması tavsiye edilir.

 

Altın İğne

 

Trabzon altın iğne, tam adıyla mikro iğneli radyofrekans, zamanla yaşlanan ve yıpranan cildi gençleştirme, iyileştirme ve güzelleştirme amacıyla uygulanan üzerindeki mikro iğnelerle cilt altına radyofrekans enerjisi vererek kollajen aktivasyonu ve sıkılaşma amaçlayan çok güçlü bir işlemdir. Yaşlanma ve çevresel faktörler sebebiyle ciltte meydana gelen deformasyonlar, sarkmalar, lekelenmeler ve kırışıklıkları azaltmada da ayrıca etkili bir yöntemdir. Altın iğne işlemi, yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde uygulanabilir. Yanık ve yara izlerinin tedavileri, çatlakların giderilmesi, ince kırışıklıkların yok edilmesi, akne ve izlerinin tedavisi, gözeneklerin sıkılaştırılması, cilt lekelerinin giderilmesi gibi durumlarda altın iğne uygulaması kullanılabilir. Ameliyatsız bir işlem olan altın iğne; iz, leke ve kesi oluşturmaz. Doğal bir gençleşme yöntemidir. İşlemden sonra meydana gelen kızarıklıklar ve morluklar kısa sürede geçer. 30 – 45 gün aralıklarla 3 seans önerilir, sonrasında 6 ayda bir seans tekrarı önerilir. Sonuçları uzun süre kalıcıdır ve sosyal hayatı etkilemez. Hamile ve emzirme dönemindeki kadınlar, uçuk, egzama, sedef gibi cilt hastalıkları bulunan hastalar ve kalp pili kullanan kişiler altın iğne işlemine uygun değildir.

 

Radyofrekans etkisi ile cilt yenileme ve gençleştirme yöntemlerinden olan altın iğnenin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 

  • Uygulama sonrası cilt üzerinde pullanma, kabuklanma veya soyulma oluşmaz.
  • Şişlik, morluk ve uzun süreli kızarıklıklar gibi etkiler meydana gelmediği için uygulamanın yapıldığı dışarıdan fark edilemez.
  • Altın iğne yöntemi ile geçici değil kalıcı etkiler elde edilir.
  • Uygulama ilk seanstan itibaren kolaylıkla fark edilebilir ve olumlu etkiler gözlenir.
  • Hasta uygulama sonunda hemen günlük yaşamına geri dönebilir.
  • Cilt kusurlarını giderme ve cildi yenileme etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir yöntemdir.
  • Her türlü ten rengi ve cilt tipinde kullanılabilme imkanı sunar.
  • Cerrahi girişimler içermediği ve kısa süren bir uygulama olduğu için hasta açısından son derece konforlu bir işlemdir.

 

diğer blog yazılarıBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin

Oldukça rağbet gören bir kozmetik cerrahi prosedür olan liposuction, diyet ve egzersize direnç gösteren inatçı yağ birikintilerini hedef alarak vücudunuzu yeniden tanımlamak ve şekillendirmek için bir yol sunar.

Detaylar
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün

Plastik cerrahi alanında bir uzman olarak, yüzünüzdeki görünür yaşlanma belirtilerini tersine çevirme arzunuzu anlıyorum. Göz önünde bulundurulması gereken etkili, cerrahi olmayan bir seçenek de "yumuşak germe" tedavisidir.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu