Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği

Bacak yapısındaki orantısal bozukluklar, aşırı ince veya kalın bacaklar, birçok kadının özgüvenini zedeleyebilmektedir.

Çarpık Bacak Estetiği ile Kusursuz Bacaklara Sahip Olun!

 

Bacak yapısındaki orantısal bozukluklar, aşırı ince veya kalın bacaklar, birçok kadının özgüvenini zedeleyebilmektedir. Bu tür rahatsızlıklara sahip olan kadınlar genelde bacaklarını saklamak için yaz kış uzun kıyafetleri tercih ederek, etek veya bacakları saran dar kıyafetler giymekten kaçınırlar.

 

Çarpık bacak görünümüne sahip ve bu durumdan rahatsızlık duyan bireyler, çarpık bacak estetiği ile bu sorunu giderebilmektedir.

 

Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Çarpık bacak, bacaklarda yağ birikiminin orantısız bir şekilde dağılmasıyla ortaya çıkar. Bazı durumlarda çocukluk döneminde D vitamini eksikliğinden kaynaklı olarak, kemik eğriliği sonucu çarpık bacak görülür. Çarpık bacak ameliyatı, bacağın belirli bölgelerine yağ transferi yapılarak veya bacak için özel olarak tasarlanan protezler kullanılarak tedavi edilir. Çarpık bacak görünümüne sahip bireyler, genelde doğru kıyafetleri seçerek bu problemi gizlemeyi tercih edebilir. Bu sorunu kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmak isteyen bireyler, çarpık bacak ameliyatından faydalanabilir. Bireyin vücudunda yeteri kadar yağ bulunuyorsa, karın veya bel bölgesinden yağ alınarak, bacağın gerekli bölgelerine enjekte edilebilmektedir. Kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ yoksa bu operasyon için kullanılan özel protezler bu bölgelere diz iç bölgesinde küçük bir kesi yapılarak yerleştirilir. Bu işlemlerdegenel anestezi kullanılır. İşlem yaklaşık bir saat sürer. Hastanın 1 gece yatışını gerektirir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin

Oldukça rağbet gören bir kozmetik cerrahi prosedür olan liposuction, diyet ve egzersize direnç gösteren inatçı yağ birikintilerini hedef alarak vücudunuzu yeniden tanımlamak ve şekillendirmek için bir yol sunar.

Detaylar
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün

Plastik cerrahi alanında bir uzman olarak, yüzünüzdeki görünür yaşlanma belirtilerini tersine çevirme arzunuzu anlıyorum. Göz önünde bulundurulması gereken etkili, cerrahi olmayan bir seçenek de "yumuşak germe" tedavisidir.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu