Erkek Burun Estetiği Ameliyatı

Erkek Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği, kişiye özel olarak tasarlanması gereken bir operasyondur. Burun estetiğinde

Güvenli Cerrahi, Sürprizsiz Doğal Sonuçlar!

Burun estetiği, kişiye özel olarak tasarlanması gereken bir operasyondur. Burun estetiğinde önemli olan, bireyin istekleri ile anatomik olarak genel yüz uyumuna en uygun görünümü sağlamaktır.

 

Son yıllarda kadınlar kadar erkekler de burun estetiği operasyonlarından faydalanmaktadır. Erkeklerde burun estetiği uygulamalarında, maskülen ifadeyi ve yüzün karakteristik özelliklerini gölgelemeyen estetik ve doğal sonuçlar elde edilmesi amaçlanır.

 

Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde erkek burun estetiği uygulamaları, burun yapısı ve bireyin şikayetlerine göre çeşitlere ayrılır. Bazı cerrahi müdahaleler sadece estetik görünümü iyileştirmek amacıyla yapılabildiği gibi, uyku apnesi ve nefes alıp vermede güçlük çekme gibi sağlık sorunları da en yaygın burun estetiği nedenleri arasındadır. Erkek danışanlar genelde solunum problemleri giderilirken estetik dokunuşlar da yapılmasını tercih eder.

 

Erkek Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkek danışanlarda doğal bir görünüm elde etmek öncelikli koşullar arasındadır. Burunda var olan asimetri bozuklukları bu vizyon ile giderilir. Erkeklerde aşırı kalkık burun ucu, yüze göre daha ince bir burun yapısı genellikle hoş görünmediğinden tercih edilmez.

 

Burun Ameliyatı (Rinoplasti) Yöntemleri

Burun estetiği uygulamalarında iki farklı teknik uygulanmaktadır. Bunlar açık ve kapalı burun estetiği teknikleridir. Bazı durumlarda danışanın durumuna uygun olduğu takdirde sadece şekil bozukluklarını gidermek için dolgu uygulamaları yapılmaktadır.

 

Açık ve Kapalı Burun Estetiği Uygulamaları

Açık burun ameliyatı, genellikle burnun kıkırdak dokusunda oluşan eğrilikleri, şekil bozukluklarını ve kemerli bir burun görünümünü düzeltmek için uygulanmaktadır. Açık burun ameliyatında burun ile dudak arasındaki bölgede, burnun hemen alt kısmındaki şeritten V şeklinde bir kesi açılır. Bu sayede burnun kıkırdak yapısı ve kemik şekli doğrudan hekimin görüş açısına girer ve estetik operasyon yapılır.

 

Kapalı burun ameliyatında, işlem burnun iç kısmında gerçekleştirilir. Uygulamada kesi yapılmamaktadır. Açık tekniğe göre daha kısa bir iyileşme süreci vardır. Burun ucu kaldırma ve kemerli görünümü iyileştirmenin yanısıra orta hattaki eğrilikleri ve nefes problemlerini gidermede tercih edilen bir yöntemdir. Açık ameliyata göre daha zordur ve tecrübe gerektirir.

 

Erkeklerde Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Burun estetiği için yapılan cerrahi uygulamalar, genel anestezi altında yapılır. İlk birkaç gün ağrı olması normal kabul edilir. Hekiminiz, uygun gördüğü şekilde ağrı kesici tedavileri verecektir. İyileşme sürecinde burnu darbelerden korumak gerekir. 3. haftanın sonunda fiziksel olarak zorlamayacak aktiviteler yapılabilir. Alkol ve sigara kullanımı, iyileşme sürecine olumsuz yönde etki edeceğinden kullanılmaması gerekir. Yaklaşık 2 veya 3 ay içinde burun tam formunu alır ve ameliyat izleri tamamen görünmez hale gelir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin

Oldukça rağbet gören bir kozmetik cerrahi prosedür olan liposuction, diyet ve egzersize direnç gösteren inatçı yağ birikintilerini hedef alarak vücudunuzu yeniden tanımlamak ve şekillendirmek için bir yol sunar.

Detaylar
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün

Plastik cerrahi alanında bir uzman olarak, yüzünüzdeki görünür yaşlanma belirtilerini tersine çevirme arzunuzu anlıyorum. Göz önünde bulundurulması gereken etkili, cerrahi olmayan bir seçenek de "yumuşak germe" tedavisidir.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu