Jinekomasti

Jinekomasti

Jinekomasti, östrojen ve testosteron hormonlarında dengesizlik nedeniyle meme dokusunda anormal büyümeler

Erkeklerde Meme Büyümesinin Çözümü Var!

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, östrojen ve testosteron hormonlarında dengesizlik nedeniyle meme dokusunda anormal büyümeler oluşması durumudur. Jinekomasti, bazı vakalarda tek, bazı vakalarda her iki memeyi de etkileyebilir. Her iki meme birbirinden bağımsız olarak etkilenerek birbirinden farklı oranlarda büyüme gösterebilir ve zamanla farklı ölçülere ulaşabilir.

 

Erkeklerde Meme Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?

Jinekomasti, kendiliğinden düzelmezse veya kişinin yaşam kalitesini etkileyen fiziksel veya ruhsal problemlere yol açıyorsa tedavi gerekebilmektedir. Tedaviler ilaç kullanımı veya cerrahi müdahale çeklinde olabilir. Jinekomasti için iki tür cerrahi yöntem uygulanabilir. Bunlardan biri liposuction yöntemidir.  İkinci yöntem ise mastektomi yöntemidir.

  • Liposuction ile Jinekomasti Tedavisi

Liposucton yöntemi ile jinekomasti tedavisinde, meme dokusunda fazladan bulunan yağ yastıkçıkları liposuction yöntemi ile dışarı atılır. Bu uygulamada uzman hekim, sadece yağ dokusuna müdahalede bulunur. Meme bezi dokusuna herhangi bir müdahale gerçekleştirilmez.

  • Mastektomi Yöntemi

Mastektomi yönteminde meme bezi dokusu cerrahi yöntemlerle tamamen çıkarılır.

 

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Jinekomasti uygulamalarında açılan kesiler son derece küçük kesilerdir. Meme başından minik bir kesi açılarak, meme dokusuna ulaşılabilmektedir. Bu nedenle belirgin bir iz oluşmaz. Bu küçük iz meme başı çizgisine gizlenebilmektedir. Böylelikle dışarıdan bakınca anlaşılmamaktadır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Senin Dudak Stilin Hangisi ?
Senin Dudak Stilin Hangisi ?

Dudaklar, estetik ve çekici bir yüz görünümü için yüzün en önemli noktalarından biridir.

Detaylar
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Trabzon selülit tedavisi, cildin yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasıyla meydana gelen yumru ve çukur oluşumları için etkili yöntemler sunar.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu