Jinekomasti

Jinekomasti

Jinekomasti, östrojen ve testosteron hormonlarında dengesizlik nedeniyle meme dokusunda anormal büyümeler

Erkeklerde Meme Büyümesinin Çözümü Var!

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, östrojen ve testosteron hormonlarında dengesizlik nedeniyle meme dokusunda anormal büyümeler oluşması durumudur. Jinekomasti, bazı vakalarda tek, bazı vakalarda her iki memeyi de etkileyebilir. Her iki meme birbirinden bağımsız olarak etkilenerek birbirinden farklı oranlarda büyüme gösterebilir ve zamanla farklı ölçülere ulaşabilir.

 

Erkeklerde Meme Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?

Jinekomasti, kendiliğinden düzelmezse veya kişinin yaşam kalitesini etkileyen fiziksel veya ruhsal problemlere yol açıyorsa tedavi gerekebilmektedir. Tedaviler ilaç kullanımı veya cerrahi müdahale çeklinde olabilir. Jinekomasti için iki tür cerrahi yöntem uygulanabilir. Bunlardan biri liposuction yöntemidir.  İkinci yöntem ise mastektomi yöntemidir.

  • Liposuction ile Jinekomasti Tedavisi

Liposucton yöntemi ile jinekomasti tedavisinde, meme dokusunda fazladan bulunan yağ yastıkçıkları liposuction yöntemi ile dışarı atılır. Bu uygulamada uzman hekim, sadece yağ dokusuna müdahalede bulunur. Meme bezi dokusuna herhangi bir müdahale gerçekleştirilmez.

  • Mastektomi Yöntemi

Mastektomi yönteminde meme bezi dokusu cerrahi yöntemlerle tamamen çıkarılır.

 

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Jinekomasti uygulamalarında açılan kesiler son derece küçük kesilerdir. Meme başından minik bir kesi açılarak, meme dokusuna ulaşılabilmektedir. Bu nedenle belirgin bir iz oluşmaz. Bu küçük iz meme başı çizgisine gizlenebilmektedir. Böylelikle dışarıdan bakınca anlaşılmamaktadır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar}
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2021 yılında pek çok yenilikler, değişimler ve trendler bizimleydi. Değişen her yeni yılda, değişmeyen tek şey genç ve güzel görünme isteği oldu.

Detaylar}
Burun Estetiği Fiyatları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, dünya üzerinde en yaygın olarak tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sırada yer alır. Gerek sağlık sorunları gerekse estetik kaygılarla çok sayıda insan burun estetiği uygulamalarına yönelir.

Detaylar}