Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti, vajina iç ve dış dudaklarındaki şekil bozukluklarının cerrahi yöntemlerle giderilmesidir.

Vajinal Bölgedeki Deformiteler Tedavi Edilebilir!

Labioplasti, vajina iç ve dış dudaklarındaki şekil bozukluklarının cerrahi yöntemlerle giderilmesidir. Vajina iç dudakları (labium minorlar), anatomik olarak dış dudaklar iç dudakların üzerine örter ve iç dudaklar dış bakıda fark edilmezler.  Labioplasti, dış dudaklardan çok iç dudakların estetiği ile ilgilidir. Labium minorların herhangi bir sebepten normalden büyük olması veya sarkması, en sık rastlanılan genital estetik problemlerdendir. Labioplasti uygulamasında gereğinden büyük veya sarkmış iş dudaklardaki fazla doku alınarak, yeniden şekillendirme uygulanır.

 

Labioplasti Kimlere Uygulanır?

Vajina iç dudaklarındaki sarkmalar, kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyecek bir orandaysa tedavi düşünülebilir. Bazı durumlarda labioplasti, tıbbi bir gereklilik haline dönüşebilir. Genital estetik operasyonlarını tercih eden kadınlar, başta estetik kaygılar ve cinsel doyumda azalma sebebi ile tıbbi yardıma başvurduklarını belirtmektedir. Muayene sonrası hekim değerlendirmesiyle, hastanın cerrahi müdahaleye engel olabilecek başka bir rahatsızlığı bulunmadığı takdirde her yaştaki yetişkin kadına uygulanabilmektedir.

 

Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci

Genellikle işlem sonrası herhangi bir komplikasyon oluşmaz. Enfeksiyon, doku hasarı, kanama gibi komplikasyonlar her cerrahi işlem sonrası mümkün olabileceğinden, bu operasyonlar muhakkak uzman hekimler tarafından, gerekli tıbbi donanıma sahip ve steril ortamlarda yapılmalıdır. Ameliyat sonrası ilk günlerde vulvada şişlik, kızarıklık ve hassasiyet normaldir. Hekimin talimatlarına uygun olarak soğuk kompress uygulaması ile ödemin giderilmesi sağlanır. Genelde yara hızlı bir şekilde iyileşir. İyileşme sürecinde pilates, yoga, bisiklet, at binme ve benzeri aktivitelerden uzak durulmalıdır. Dikişler yaklaşık 10-15 gün içerisinde düşer. Her zaman olduğu gibi iyileşme sürecinde de tuvalet hijyeni çok önemlidir. Tam iyileşme sağlanana dek yaklaşık 4 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Senin Dudak Stilin Hangisi ?
Senin Dudak Stilin Hangisi ?

Dudaklar, estetik ve çekici bir yüz görünümü için yüzün en önemli noktalarından biridir.

Detaylar
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Trabzon selülit tedavisi, cildin yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasıyla meydana gelen yumru ve çukur oluşumları için etkili yöntemler sunar.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu