Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

Kadın anatomisinde ayakta dururken ve bacaklar kapalı durumdayken genital bölgede düz

Vajina Sarkmasına Son!

Kadın anatomisinde ayakta dururken ve bacaklar kapalı durumdayken genital bölgede düz bir cilt görünümü hakimdir. Birçok farklı nedenle zaman içinde vajinal bölgede sarkmalar, çökmeler veya hacim kaybı meydana gelebilir. Bu durum birçok kadında özgüven problemine sebebiyet verebilmektedir. Dış ve iç dudaklarda oluşan sarkmaları, çökmeleri ve kırışıklıkları gidererek istenilen görünümü sağlamak mümkündür.

 

Genital Dış Dudak Sarkması Neden Olur?

Genellikle yaşın ilerlemesi ile labia majorada (vajina dış dudağı) sarkma, kırışma veya çökme görülür. Bazen daha genç yaştaki kadınlarda da kolajen yapısının kötü olması sonucu vajina dudaklarında sarkma görülebilmektedir. Kötü beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol tüketimi, ani kilo değişimi, sık mastürbasyon veya sık cinsel ilişki gibi faktörler de vajina dış dudaklarında deformitelere neden olabilir. Bu tür vakalarda büyük dudak sarkması veya çökmesi hafif düzeyde ise labia majoraya dolgu uygulamaları yapılabilir. Cilt dokusu fazlalığı nedeni ile aşırı miktarda esnemeler söz konusu ise ameliyat ile gevşeklik giderilmektedir. Ancak dokuda yağ ve kolajen azalması nedeni ile çökme veya hafif kırışıklık oluştuysa, bölgeye yapılan yağ enjeksiyonu veya hyaluronik asit dolguları ile estetik görünüm iyileştirilerek, vajinaya daha parlak, gergin ve düzgün bir form verilebilir. Genital bölge estetiği, birçok kadına kaybettiği özgüveni geri kazandıran bir yöntemdir.

 

Büyük Dudaklara Genital Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Genital bölgeye yağ enjeksiyonu işlemi genel veya lokal anestezi altında uygulanabilir. Hastane veya klinik ortamında, steril şartlarda, uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

 

Genital bölge yağ transferinin üç aşaması mevcuttur. Birinci aşamada kanül ile yağ alınır. İkinci aşamada alınan yağ işlenir. Üçüncü aşamada ise yağ, enjeksiyon yöntemi ile dokuya transfer edilir.

 

Genital yağ enjeksiyonunda genellikle karın bölgesinden yağ alınır. Karın bölgesinde yeterli yağ dokusu bulunmayan hastalarda yan karın, iç ve dış uyluk ve mons pubis de yağ almak için uygun bölgelerdir.

 

Labia Majora Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci

Yağ enjeksiyonu sonrası hijyen çok önemlidir. Hastalara genelde soğuk press önerilir. Hekimin uygun gördüğü şekilde antibiyotik ve ağrı kesici tedavilerine devam edilmelidir. Yağ alınan bölgeye kanamayı önlemek için bandaj uygulanır. Bir hafta süreyle sıcak duştan kaçınılmalıdır. Genital bölgeyi darbelerden uzak tutmak gerekir. Dar pantolonlar giyilmemeli, bölgeye baskı uygulayabilecek her türlü fiziksel aktiviteden uzak durulmalıdır. Spor aktiviteleri ve cinsel ilişki için bir aylık bir kısıtlama süresi mevcuttur.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve plastik cerrahi, yüzün ve vücudun görünümünü iyileştiren prosedürleri ifade eder. Bu tıp alanı, kişinin estetik çekiciliğini, simetrisini ve orantısını artırmak veya iyileştirmek için yapılan tüm işlemleri kapsar.

Detaylar
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme

Bişektomi, yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayan bir yanak cerrahisidir. Bişektomi operasyonu ile daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz hattına sahip olunması mümkündür.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu