Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

Üst kollardaki deri gevşemeye başladığında sarkmalar meydana gelir.

KOL GERME AMELİYATI

Sarkık Kol Görünümüne Veda Edin!

Üst kollardaki deri gevşemeye başladığında sarkmalar meydana gelir.  Çeşitli faktörlerden dolayı deri elastikiyetini kaybettiğinde ise sarkma ve gevşemeyi spor ile düzeltmek mümkün olmayabilir. Spor ile yeniden sıkılaştırılması ve düzgün bir forma kavuşturulması mümkün olmayan üst kol sarkmalarında cerrahi operasyonlar ile kollara estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür.

 

Üst kollardaki sarkma problemini çözmek için kol germe ameliyatı uygulanır. Kol germe ameliyatında sarkan fazla deri toplanır ve gerekli durumlarda kola liposuction işlemi uygulanarak, alt kolda incelme sağlanabilir.

 

Kollar Neden Sarkar?

Yer çekimi, yaş faktörü ve ani kilo değişimleri gibi pek çok nedene bağlı olarak, üst kollarda sarkmalar oluşabilir. Kol derisi elastikiyetini kaybeder ve yağ dokusunda azalma meydana gelir. Bu gibi durumlarda genelde üst kolun iç ve arka kısmından dirseğe doğru sarkmalar görülür.

 

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatında, sarkma derecesine göre farklı teknikler uygulanabilir. Standart kol germe ameliyatında iç kol boyunca koltuk altından dirseğe doğru bir kesi açılır. Fazla yağı dışarı çıkarmak için liposuction uygulanabilir ve gevşek cilt dokusu çıkarılır. Daha sonra deri, dikişlerle sıkılaştırılarak toparlanır.

 

Kol Germe Ameliyatı Teknikleri

Kol germe işlemi için sarkma miktarına bağlı olarak farklı prosedürler uygulanmaktadır.

  • Vaser Liposuction Yöntemi (İzsiz Kol Germe Ameliyatı)

Cilt elastikiyeti henüz iyi durumda olan bireylerde vaser liposuction teknolojileri ile işlem yapılarak, fazla yağ çıkarılır.

  • Kısa İzle Kol Germe

Bu yöntemde tüm uygulama koltuk altı bölgesinden yapılır. İlk aşamada liposuction ile kol inceltilir. Daha sonra fazla deri koltuk altına doğru çekilir. Kesinin kapatılması için dikişler koltuk altı bölgesine atılır ve izler bu bölge altında kalır.

 

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Kol germe ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. Genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile yapılan uygulamalarda aynı gün içinde taburcu edilirken, genel anestezili uygulamalarda bir gün yatış gerekebilir. Duş için operasyondan iki gün sonrası uygundur. Operasyon sonrası ilk günler bandaj kullanılır. Fiziksel güç gerektiren aktivitelerden uzak durulması gerekir. 4-5 haftalık süre sonunda spor aktivitelerine izin verilir. Bazı durumlarda kanamayı kontrol etmek ve sıvı birikimini önlemek için drenaj tüpü yerleştirilebilmektedir.

 

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Kol germe ameliyatında dirsek ile koltuk altı arasındaki sarkan deri kesilerek fazla deri dışarı atılır. Dolayısı ile bu işlem sonrasında bölgenin gerilmesi ve tekrar dikilmesi gerekir. Kol germe ameliyatında işlem üst kola boydan boya uygulanıyorsa, uzun bir iz kalabilir. Bu iz kolun arka bölümüne gizlendiğinde kolay fark edilmez. Ancak bu izden rahatsızlık duyabilecek bireyler, ameliyat izi tedavilerine başvurabilir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Senin Dudak Stilin Hangisi ?
Senin Dudak Stilin Hangisi ?

Dudaklar, estetik ve çekici bir yüz görünümü için yüzün en önemli noktalarından biridir.

Detaylar
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Trabzon selülit tedavisi, cildin yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasıyla meydana gelen yumru ve çukur oluşumları için etkili yöntemler sunar.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu