Meme Küçültme

Meme Küçültme

Göğüslerin vücut ölçülerine ve kişinin kilosuna oranla büyük olması, estetik açıdan kadınların memnun olmadığı bir

Meme Küçültme Ameliyatı ile Daha Dik ve Estetik Göğüslere Sahip Olun!

Göğüslerin vücut ölçülerine ve kişinin kilosuna oranla büyük olması, estetik açıdan kadınların memnun olmadığı bir görünüm oluşturabildiği gibi aynı zamanda ağırlık nedeni ile vücutta duruş bozuklukları, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonu, meme altında pişik ve yaralar oluşması gibi problemleri de beraberinde getirebilir. Bu gibi durumlarda sırt ağrılarının, sarkmaya bağlı özgüven problemlerinin giderilmesi amacıyla meme küçültme uygulamalarından yararlanılabilir.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme uygulamalarında hastanın şikayetlerine göre meme bez dokusu, yağ dokusu, derisi ve meme başı alanı küçültülebilmektedir. Meme küçültme operasyonlarında, meme dokusu küçültülürken aynı zamanda doku fazlası nedeni ile oluşan sarkmalar giderilir. Bu sayede daha sıkı, dik ve estetik bir görünüm elde edilir.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Emzirmeye Engel mi?

Meme küçültme operasyonlarında emzirme durumu, memenin büyüklüğüne ve sarkma oranına bağlıdır. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarda meme bezi ve meme başını koruyan teknikler kullanılarak emzirme fonksiyonu korunabilmektedir. Fazla büyük memeler için hastanın kararı ve onayı dahilinde emzirme fonksiyonundan feragat edilebilir.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Göğüs küçültme ameliyatında küçük de olsa iz kalır. Ameliyatın tekniğine göre bu izin yeri değişebilir. Meme başı etrafında veya meme başının aşağısında ters T, L veya I harfi şeklinde iz oluşur. Meme başı haklası çevresindeki iz, cildin koyu kahverengi alanı ile kesiştiğinden belirgin değildir. Meme altında oluşan iz ise önden bakıldığında görülmeyecek şekilde konumlanmıştır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve plastik cerrahi, yüzün ve vücudun görünümünü iyileştiren prosedürleri ifade eder. Bu tıp alanı, kişinin estetik çekiciliğini, simetrisini ve orantısını artırmak veya iyileştirmek için yapılan tüm işlemleri kapsar.

Detaylar
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme

Bişektomi, yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayan bir yanak cerrahisidir. Bişektomi operasyonu ile daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz hattına sahip olunması mümkündür.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu