Boyun Estetiği Nedir ?

Boyun Estetiği Nedir ?

Çene hattından göğüs kafesine devam eden boyun bölgesi derisi, yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi ile zamanla deforme olur.

Boyun Estetiği ile Daha Genç Bir Görünüm Elde Edebilirsiniz!

 

Boyun Estetiği Nedir?

Çene hattından göğüs kafesine devam eden boyun bölgesi derisi, yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi ile zamanla gevşemeye ve sarkmaya başlar. Bu sarkma bazen genetik faktörler veya sık kilo alıp verme gibi durumlar neticesinde çok daha erken yaşlarda görülebilmektedir. Farklı boyun estetiği yöntemleri ile bu sarkmış veya gevşemiş boyun görünümünden kurtulmak mümkündür.

 

Liposuction ile Boyun Estetiği

Liposuction ile boyun estetiği uygulamalarında, boyunda biriken yağ dışarı çekilir. Yağın dışarı atılmasıyla beraber boyun bölgesi daha ince görünür. Yaklaşık bir saat süren liposuction uygulaması tamamlandıktan sonra özel bir korse giyilerek derinin vücuda yapışması sağlanır. İyileşme süresi hızlıdır ve yaklaşık iki üç gün sonra normal yaşama geri dönülür.

 

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı, kulak arkasından saç dibine doğru küçük bir kesi açılarak gerçekleştirilir. Fazla olan deri kesilerek çıkarılır. Kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Bu uygulama boyun bölgesinde daha sıkı bir görünüm elde edilmesini sağlar ve çene kontürünü belirginleştirir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalması beklenmez.

 

Ameliyatsız Boyun Estetiği

Gelişen teknoloji sayesinde boyun estetiği uygulamaları, ameliyatsız yöntemlerle de gerçekleştirilebilmektedir. Therma CPT, VShape ile boyun estetiği, Ultratherapy ile boyun germe gibi yaygın yöntemler mevcuttur.

 

Therma CPT uygulaması, radyofrekans sistemi ile cildin derin tabakasına etki edilmesiyle gerçekleşir. Sarkan boyun derisinde kolajen liftleri ısıtılır ve cildin kendini toparlayarak daha gergin ve sıkı bir forma kavuşması hedeflenir.

 

VShape teknolojisinde ultrason kullanılarak yağ hücreleri parçalanır ve uygulamanın yapıldığı bölgenin daha ince görünmesi sağlanır. Ortalama 20’şer dakikalık birkaç seans şeklinde uygulanır.

 

Ultratherapy, boyun bölgesine pratik bir şekilde uygulanan, sarkmaları toparlamayı amaçlayan bir lifting işlemidir.  Ultratherapy teknolojisinde uygulama bölgesine kontrollü bir şekilde termal hasar bırakılır. Kendini tamir için harekete geçen cilt dokusu, işlem sonunda daha genç bir forma kavuşur.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin

Oldukça rağbet gören bir kozmetik cerrahi prosedür olan liposuction, diyet ve egzersize direnç gösteren inatçı yağ birikintilerini hedef alarak vücudunuzu yeniden tanımlamak ve şekillendirmek için bir yol sunar.

Detaylar
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün

Plastik cerrahi alanında bir uzman olarak, yüzünüzdeki görünür yaşlanma belirtilerini tersine çevirme arzunuzu anlıyorum. Göz önünde bulundurulması gereken etkili, cerrahi olmayan bir seçenek de "yumuşak germe" tedavisidir.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu