Burun

Burun

Burun, insan yüzünü tanımlayan ve solunum işlevini üstlenen önemli organlardan biridir.

Burun Estetiği ile Altın Oranı Yakalayın!

 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun, insan yüzünü tanımlayan ve solunum işlevini üstlenen önemli organlardan biridir. Burun estetiği uygulamaları ile burnun temel görevi olan nefes alma fonksiyonu korunarak ya da iyileştirilerek, yüzün tamamına uyumlu bir burun elde edilmesi amaçlanır.

 

Burun ve yüzün karakteristik özellikleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı kişilerde burun geniş, uzun, büyük veya kemerli olabilmektedir. Kıkırdak ve kemik eğrilikleri, burun ucunun düşük olması, burun deliklerinin büyüklüğü ve şekil bozukluklarına bağlı nefes alma zorlukları yaygın şikayetlerdir. Bireyler, kimi zaman solunum problemlerini bertaraf etmek amacıyla, kimi zaman ise tamamen estetik kaygılarla burun estetiği uygulamalarına başvurur.

 

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

 

  • Açık Burun Ameliyatı (Açık rinoplasti)

Açık burun ameliyatı, burun deliklerinin arasında yer alan bölgeye küçük bir kesi açılarak uygulanır. Bu yöntemle cerrah, burun septumunu daha net bir şekilde görerek müdahale gerçekleştirir.

 

  • Kapalı Burun Ameliyatı (Kapalı rinoplasti):

Kapalı burun ameliyatında kesi işlemi, burun deliklerinin içinden yapılır. Kapalı yöntemde dışarıdan görünen bir iz söz konusu değildir. Kapalı rinoplasti uygulaması, açık rinoplastiye göre daha zordur ve cerrahın kapalı burun ameliyatında tecrübeli olması önemlidir.

 

  • Profiloplasti:

Profiloplasti burun, alın, çene ve dudaklar olmak üzere yüz profilini oluşturan organların birbirleri ile uyumunu geliştirmek amacıyla uygulanan kombine işlemlerden oluşur. Profiloplasti bir dizi estetik operasyon veya medikal işlemler uygulanarak gerçekleştirilir.

 

  • Lazer Burun Estetiği:

Lazerle burun estetiği tekniğinde CO2 lazer yardımı ile kalın olan burun derisi inceltilir. İyileşme süresi daha kısadır.

 

  • Piezo Burun Estetiği:

Piezo burun estetiği, ses dalgaları teknolojisi yardımı ile burun kemiğinde yapılacak değişikliklerin, burun kemiğini kırmadan, burundaki yumuşak doku, damar ve sinirlere zarar vermeden yapılmasına olanak tanıyan bir yöntemdir.

 

  • Tip Plasti (Burun Ucu Estetiği)

Tip Plasti, burun ucu şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılan bir yöntemdir. Klasik rinoplasti uygulamalarında, bütünlüğü sağlamak adına rutin olarak uygulanan bu yöntem, sadece burun ucu açısını değiştirmek veya belirginleştirmek için tek başına da uygulanabilir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar}
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2021 yılında pek çok yenilikler, değişimler ve trendler bizimleydi. Değişen her yeni yılda, değişmeyen tek şey genç ve güzel görünme isteği oldu.

Detaylar}
Burun Estetiği Fiyatları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, dünya üzerinde en yaygın olarak tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sırada yer alır. Gerek sağlık sorunları gerekse estetik kaygılarla çok sayıda insan burun estetiği uygulamalarına yönelir.

Detaylar}