Burun

Burun

Burun, insan yüzünü tanımlayan ve solunum işlevini üstlenen önemli organlardan biridir.

Burun Estetiği ile Altın Oranı Yakalayın!

 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun, insan yüzünü tanımlayan ve solunum işlevini üstlenen önemli organlardan biridir. Burun estetiği uygulamaları ile burnun temel görevi olan nefes alma fonksiyonu korunarak ya da iyileştirilerek, yüzün tamamına uyumlu bir burun elde edilmesi amaçlanır.

 

Burun ve yüzün karakteristik özellikleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı kişilerde burun geniş, uzun, büyük veya kemerli olabilmektedir. Kıkırdak ve kemik eğrilikleri, burun ucunun düşük olması, burun deliklerinin büyüklüğü ve şekil bozukluklarına bağlı nefes alma zorlukları yaygın şikayetlerdir. Bireyler, kimi zaman solunum problemlerini bertaraf etmek amacıyla, kimi zaman ise tamamen estetik kaygılarla burun estetiği uygulamalarına başvurur.

 

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

 

  • Açık Burun Ameliyatı (Açık rinoplasti)

Açık burun ameliyatı, burun deliklerinin arasında yer alan bölgeye küçük bir kesi açılarak uygulanır. Bu yöntemle cerrah, burun septumunu daha net bir şekilde görerek müdahale gerçekleştirir.

 

  • Kapalı Burun Ameliyatı (Kapalı rinoplasti):

Kapalı burun ameliyatında kesi işlemi, burun deliklerinin içinden yapılır. Kapalı yöntemde dışarıdan görünen bir iz söz konusu değildir. Kapalı rinoplasti uygulaması, açık rinoplastiye göre daha zordur ve cerrahın kapalı burun ameliyatında tecrübeli olması önemlidir.

 

  • Profiloplasti:

Profiloplasti burun, alın, çene ve dudaklar olmak üzere yüz profilini oluşturan organların birbirleri ile uyumunu geliştirmek amacıyla uygulanan kombine işlemlerden oluşur. Profiloplasti bir dizi estetik operasyon veya medikal işlemler uygulanarak gerçekleştirilir.

 

  • Lazer Burun Estetiği:

Lazerle burun estetiği tekniğinde CO2 lazer yardımı ile kalın olan burun derisi inceltilir. İyileşme süresi daha kısadır.

 

  • Piezo Burun Estetiği:

Piezo burun estetiği, ses dalgaları teknolojisi yardımı ile burun kemiğinde yapılacak değişikliklerin, burun kemiğini kırmadan, burundaki yumuşak doku, damar ve sinirlere zarar vermeden yapılmasına olanak tanıyan bir yöntemdir.

 

  • Tip Plasti (Burun Ucu Estetiği)

Tip Plasti, burun ucu şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılan bir yöntemdir. Klasik rinoplasti uygulamalarında, bütünlüğü sağlamak adına rutin olarak uygulanan bu yöntem, sadece burun ucu açısını değiştirmek veya belirginleştirmek için tek başına da uygulanabilir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin
Liposuction'ın Dönüştürücü Yolculuğunu Keşfedin

Oldukça rağbet gören bir kozmetik cerrahi prosedür olan liposuction, diyet ve egzersize direnç gösteren inatçı yağ birikintilerini hedef alarak vücudunuzu yeniden tanımlamak ve şekillendirmek için bir yol sunar.

Detaylar
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün
Yüz Germe ile Zamanı Geri Döndürün

Plastik cerrahi alanında bir uzman olarak, yüzünüzdeki görünür yaşlanma belirtilerini tersine çevirme arzunuzu anlıyorum. Göz önünde bulundurulması gereken etkili, cerrahi olmayan bir seçenek de "yumuşak germe" tedavisidir.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu