Dudak Kaldırma

Dudak Kaldırma

Liplift, dudak büyütme operasyonlarından biri olarak değerlendirilir ancak bu uygulamada

Dolgun Dudaklar ile Gülüşünüzü Tazeleyin!

Liplift, dudak büyütme operasyonlarından biri olarak değerlendirilir ancak bu uygulamada dolgu maddeleri kullanılmamaktadır. Liplift uygulamasının amacı, üst dudakların daha kalkık bir görünüme kavuşması ve doğal olarak, daha dolgun bir dudak görünümü elde edilmesidir. Bu uygulama sayesinde daha kalkık üst dudaklara sahip olabilir, yüz hatlarınızın dengeleneceği estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Dudak Kaldırma Nasıl Yapılır?

Liplift uygulaması, lokal anestezi kullanılarak yaklaşık yarım saatte tamamlanan bir işlemdir. Burun ve dudak arasındaki bölgeden, yüzün diğer bölümleri ile uyum göz önünde bulundurularak, doğru oranda bir deri ve deri altı dokusu çıkarılır. Daha sonra bu bölge onarılır. Burun ve dudak arasındaki mesafenin kısalması ile üst dudak daha kalkık bir görünüme kavuşur ve daha belirgin bir hal alır.

 

Liplift uygulamasında burun tabanı boyunca gizlenmiş bir kesi açılır. Uygulamadan yaklaşık bir hafta sonra dikişler alınır. Dikişler alındıktan sonra burun tabanında pembe bir çizgi görülebilir. Ancak bu çizgi görünümü zaman içinde beyazlaşır. Kesi burun tabanının tam alt şeridinden açıldığı için rahatsızlık verici bir görünüm oluşmaz.

 

Bazı uygulamalarda üst dudak çizgisinin tam üstünden martı kanadı tekniğiyle liplift işlemi yapılmaktadır. Üst dudağın hemen üzerinden ince bir şerit çıkarılır ve deri yukarı çekilerek daha belirgin bir vermilyon görünümü sağlanır. Genel olarak liplift, kalıcı bir çözümdür.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar}
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2021 yılında pek çok yenilikler, değişimler ve trendler bizimleydi. Değişen her yeni yılda, değişmeyen tek şey genç ve güzel görünme isteği oldu.

Detaylar}
Burun Estetiği Fiyatları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, dünya üzerinde en yaygın olarak tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sırada yer alır. Gerek sağlık sorunları gerekse estetik kaygılarla çok sayıda insan burun estetiği uygulamalarına yönelir.

Detaylar}