Göz Kapağı

Göz Kapağı

Yaş ilerledikçe göz kapaklarında gerilme başlar ve göz kapağını destekleyen kaslar zamanla zayıflar.

Sarkık Göz Kapaklarından ve Yorgun Bakışlardan Kurtulun!

 

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Yaş ilerledikçe göz kapaklarında gerilme başlar ve göz kapağını destekleyen kaslar zamanla zayıflar. Bu durumda göz kapaklarında sarkmalar meydana gelebilir ve göz kapaklarının üzerinde ve altında fazla yağ toplanabilir. Sarkık göz kapağı, yorgun ve daha yaşlı bir ifadeye sebep olduğu gibi, aynı zamanda ciddi boyutlardaki sarkmalar görüş alanını da sınırlandırabilir. Göz kapağı estetiği uygulamaları, oluşan bu görme problemlerini önlemeyi ve aynı zamanda göz çevresindeki sarkmaları gidererek gözleri daha genç, dinamik ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmayı amaçlar.

 

Göz kapağı estetiği, sadece göz kapağındaki sarkmalar için değil, göz kapağında yoğun kırışıklık veya alt göz kapağında torbalanma görülen kişilere de uygulanır. Göz kapağı estetiği sonrası gözlerde daha enerjik bir görünüm ve yüzde daha genç bir ifade gözlemlenir. Blefaroplasti, yüz germe ve kaş kaldırma operasyonları ile birlikte kombine olarak da uygulanabilmektedir.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Göz kapağı cerrahisi yaş alma ile beraber veya kalıtsal olarak gelen sarkma, şişkinlik, torbalanmanın giderilmesi ile genel göz görünümünü iyileştirmek amacıyla, bu problemlerden en az birine yetişkin sahip olan bireylere uygulanabilir. 

 

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Blefaroplasti uygulaması, iyi sonuçlar verir ve kişi yaklaşık üç gün sonra işine dönebilir. Kontakt lens kullanan bireyler, bir hafta gibi bir sürenin sonunda tekrar lens kullanabilir. Gözkapakları devam eden yıllar içinde yerçekiminden etkileneceğinden kişiye göre birkaç yıl, bazen de ömür boyu dayanıklı sonuçlar elde edilir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Senin Dudak Stilin Hangisi ?
Senin Dudak Stilin Hangisi ?

Dudaklar, estetik ve çekici bir yüz görünümü için yüzün en önemli noktalarından biridir.

Detaylar
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Trabzon selülit tedavisi, cildin yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasıyla meydana gelen yumru ve çukur oluşumları için etkili yöntemler sunar.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu