Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Yüz ifadesini etkileyen en önemli faktörlerden biri kaş yapısıdır. Kaş düşüklüğü veya göz kapaklarındaki

Doğru Bir Yüz İfadesi İçin Kaş Kaldırma Uygulamasıyla Tanışın!

 

Yüz ifadesini etkileyen en önemli faktörlerden biri kaş yapısıdır. Kaş düşüklüğü veya göz kapaklarındaki sarkmalar yorgun, üzgün, sinirli ya da gergin bir görünüme neden olabilir. Bu tür problemleri ortadan kaldırmak için farklı birçok kaş kaldırma yöntemi uygulanabilmektedir.

 

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş kaldırma cerrahi işlemlerle veya cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemlerle yapılabilir. En yaygın cerrahi yöntemlere kaş askısı, kaş kaldırma ameliyatı ve endoskopik kaş kaldırma örnek gösterilebilir. Ameliyatsız yöntemlerden yaygın olarak tercih edilen yöntemlere ise botoks uygulamaları örnek verilebilir.

 

Endoskopik Kaş Kaldırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

En sık uygulanan kaş kaldırma yöntemlerinden biri endoskopik kaş kaldırma uygulamalarıdır. İnce ve küçük kameralar yardımı ile saçlı derinin birkaç farklı noktasına küçük delikler açılarak kaş kaldırma işlemi tamamlanır. Herhangi bir kesi işlemi yapılmadığından iz bırakması söz konusu değildir.

 

Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Şakak germe ameliyatı olarak da bilinen kaş kaldırma ameliyatı, bireyin şakak kısmından saçlı derinin bir bölümü çıkarılarak, bu bölgenin gerilmesi ile uygulanır. Bu uygulamanın yapıldığı bireylerde, saçlı deri içerisine uygulanan dikiş hatlarının zamanla genişleyerek, kafa derisinde saçsız alanlar yaratma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Kaş Askısı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kaş askısı lokal anestezi ile pratik bir şekilde uygulanabilen bir yöntemdir. Saç çizgisinin ön sınırından küçük bir delik açılarak, bu delik içinde geçirilen bir dikiş ile kas istenilen pozisyonda askıya alınır. Kişinin mimik kullanımına bağlı olarak kalıcılık süresi değişkenlik gösterir.

 

Botoks ile Kaş Kaldırma

Botoks ile kaş kaldırma yönteminde kaş, yüz ile uyumlu en ideal pozisyona çekilir. Kaşın doğal hareketini engellemeyecek şekilde küçük dozlar halinde uygulanır. Kaş pozisyonunun korunması için uygulamanın yılda ortalama 2 kez yenilenmesi önerilir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve plastik cerrahi, yüzün ve vücudun görünümünü iyileştiren prosedürleri ifade eder. Bu tıp alanı, kişinin estetik çekiciliğini, simetrisini ve orantısını artırmak veya iyileştirmek için yapılan tüm işlemleri kapsar.

Detaylar
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme

Bişektomi, yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayan bir yanak cerrahisidir. Bişektomi operasyonu ile daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz hattına sahip olunması mümkündür.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu