Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak görünümü, sağlık açısından bir problem teşkil etmese de bu kulak tipine sahip olan bireyler

Otoplasti ile İdeal Kulak Ölçülerine Sahip Olun!

Kepçe kulak görünümü, sağlık açısından bir problem teşkil etmese de bu kulak tipine sahip olan bireyler, estetik olarak bu görünümden rahatsızlık duyabilmektedir. Kimi bireyde özgüveni olumsuz yönde etkilediği gözlemlenir. Kepçe kulak estetiği (Otoplasti) ile ideal ölçülerde, estetik görünen kulaklara sahip olmak mümkündür.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak görünümü, doğuştan gelen anatomik bozukluklardan biridir. Çoğu bireyde küçük yaşlardan itibaren görülür. Kulak yapısından rahatsızlık duyan bireylerin, otoplasti ile bu rahatsızlıklarını gidermeleri mümkündür.

 

Otoplasti, küçük çaplı bir cerrahi işlemdir. Yaşı küçük bireylerde genel anestezi, yetişkinlerde ise lokal anesteziyle uygulanır. Otoplasti uygulamasında kulağın arka bölümüne küçük bir kesi açılır ve fazla deri alınarak kulak ideal boyuta getirilir. Uygulama yaklaşık 1-2 saat sürer.

 

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında hastanın 2-3 gün süreyle evde istirahati gereklidir. Hekimin talimatlarına uygun olarak pansuman yapılmalı, 1-2 aylık iyileşme sürecinde kulağın bükülmemesine özen gösterilmelidir. Uygulama sonrası kesi yapılan bölgede küçük bir iz görülebilir ancak kesi işlemi kulağın arka kısmına yapıldığı için bu iz dışarıdan fark edilemez. Hasta kısa sürede günlük aktivitelerine geri dönebilir. Kesi bölgesi yaklaşık 2-3 hafta bandajlı kalmalıdır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve plastik cerrahi, yüzün ve vücudun görünümünü iyileştiren prosedürleri ifade eder. Bu tıp alanı, kişinin estetik çekiciliğini, simetrisini ve orantısını artırmak veya iyileştirmek için yapılan tüm işlemleri kapsar.

Detaylar
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme

Bişektomi, yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayan bir yanak cerrahisidir. Bişektomi operasyonu ile daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz hattına sahip olunması mümkündür.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu