Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak görünümü, sağlık açısından bir problem teşkil etmese de bu kulak tipine sahip olan bireyler

Otoplasti ile İdeal Kulak Ölçülerine Sahip Olun!

Kepçe kulak görünümü, sağlık açısından bir problem teşkil etmese de bu kulak tipine sahip olan bireyler, estetik olarak bu görünümden rahatsızlık duyabilmektedir. Kimi bireyde özgüveni olumsuz yönde etkilediği gözlemlenir. Kepçe kulak estetiği (Otoplasti) ile ideal ölçülerde, estetik görünen kulaklara sahip olmak mümkündür.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak görünümü, doğuştan gelen anatomik bozukluklardan biridir. Çoğu bireyde küçük yaşlardan itibaren görülür. Kulak yapısından rahatsızlık duyan bireylerin, otoplasti ile bu rahatsızlıklarını gidermeleri mümkündür.

 

Otoplasti, küçük çaplı bir cerrahi işlemdir. Yaşı küçük bireylerde genel anestezi, yetişkinlerde ise lokal anesteziyle uygulanır. Otoplasti uygulamasında kulağın arka bölümüne küçük bir kesi açılır ve fazla deri alınarak kulak ideal boyuta getirilir. Uygulama yaklaşık 1-2 saat sürer.

 

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında hastanın 2-3 gün süreyle evde istirahati gereklidir. Hekimin talimatlarına uygun olarak pansuman yapılmalı, 1-2 aylık iyileşme sürecinde kulağın bükülmemesine özen gösterilmelidir. Uygulama sonrası kesi yapılan bölgede küçük bir iz görülebilir ancak kesi işlemi kulağın arka kısmına yapıldığı için bu iz dışarıdan fark edilemez. Hasta kısa sürede günlük aktivitelerine geri dönebilir. Kesi bölgesi yaklaşık 2-3 hafta bandajlı kalmalıdır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar}
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2021 yılında pek çok yenilikler, değişimler ve trendler bizimleydi. Değişen her yeni yılda, değişmeyen tek şey genç ve güzel görünme isteği oldu.

Detaylar}
Burun Estetiği Fiyatları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, dünya üzerinde en yaygın olarak tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sırada yer alır. Gerek sağlık sorunları gerekse estetik kaygılarla çok sayıda insan burun estetiği uygulamalarına yönelir.

Detaylar}