Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

Vücudun bazı bölümlerinde depolanan fazla yağ hücrelerinin vücuttan alınması yöntemine liposuction adı verilir

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Vücudun bazı bölümlerinde depolanan fazla yağ hücrelerinin vücuttan alınması yöntemine liposuction adı verilir. Bazı durumlarda hastanın yüz ve vücudunda rahatsızlık duyduğu bölgeleri yeniden şekillendimek için hastadan alınan yağlar inceltilerek, problemli bölgeye tekrar enjekte edilir. Bu yönteme yağ enjeksiyonu (lipofilling) adı verilir.

 

Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanabilir?

Yağ enjeksiyonu, günümüzde vücudun farklı bölgelerine uygulanabilmektedir. Özellikle yüz gençleştirme uygulamalarında popüler bir yöntemdir. Yaş faktörü veya dış faktörler nedeni ile yüzde oluşan çukurlar, yüzde çökme, elmacık kemiklerinin belirgin olmaması gibi sorunları ortadan kaldırmak için lipofilling yöntemine başvurulabilir. Bunun yanında hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşan orantısız vücut yapılarını düzenlemek, kıvrımsız kalçaları şekillendirmek, yaşa bağlı olarak el ve yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek amacıyla da uygulanabilen cerrahi bir yöntemdir.

 

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mıdır?

Lipofilling tedavisinde verilen yağın bir miktarının erimesi doğal bir sonuçtur. Bu erime oranı kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Erime sonrası kalan yağ dengesi yeterli bir sonuç verdiği takdirde tekrar işlem yapılmasına gerek duyulmamaktadır.

 

Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Yağ enjeksiyonu uygulaması, genellikle lokal anestezi altında yaklaşık 1-1,5 saat süren bir işlemdir. İşlem sonrası hasta yarım saat dinlendirildikten sonra günlük yaşamına geri dönebilir. Genel anestezi kullanıldığı durumlarda dinlenme süresi ortalama beş saattir.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Senin Dudak Stilin Hangisi ?
Senin Dudak Stilin Hangisi ?

Dudaklar, estetik ve çekici bir yüz görünümü için yüzün en önemli noktalarından biridir.

Detaylar
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Trabzon selülit tedavisi, cildin yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasıyla meydana gelen yumru ve çukur oluşumları için etkili yöntemler sunar.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu