Yanak Estetiği

Yanak Estetiği

Elmacık kemiklerinin belirginleştirildiği ve çene hattının ön plana çıkarıldığı yanak estetiği (bişektomi) ile

Bişektomi ile İnce ve Estetik Yanaklara Sahip Olun!

 

Elmacık kemiklerinin belirginleştirildiği ve çene hattının ön plana çıkarıldığı yanak estetiği (bişektomi) ile daha estetik ve çekici yüz hatları elde edilebilir.

 

Bişektomi Nedir?

Bişektomi, yani yanak inceltme estetiği, dışarıdan herhangi bir iz oluşmadan, ağız içine açılan kesiden içeri girilerek, yanaklarda bulunan fazla yağ dokusunun alınması işlemidir. Uygulamanın amacı, elmacık kemiklerinin ve yüz hatlarının belirginleştirilmesi ve bireye daha keskin yüz hatları ile estetik bir görünüm kazandırılmasıdır.

 

Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bişektomi uygulaması lokal anestezi veya sedasyon yöntemi kullanılarak yapılır. İşlem uygulanırken ağız içinden 1 cm boyutunda bir kesi açılır. Bu kesiden içeri girilerek, yanaklarda bulunan yağ yastıkları dışarı alınır. Bişektomi operasyonu, yüzde iz bırakmaz. Operasyon sonrası elmacık kemikleri ve yüz hatları belirginleşir.

 

Kimler Yanak Estetiği Yaptırabilir?

Yanaklarda dolgunluk ve çene kenarlarına doğru sarkma olan kişilerden, daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olmayı arzu eden kadın ve erkek yetişkin bireyler bişektomiden faydalanabilir.

 

Bişektomi Sonrası İyileşme Süreci

Bişektomi sonrası her hastanın iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Bişektomi uygulamasından sonra ağız içindeki dikişlerin enfeksiyon kapmaması için ağız hijyenine önem verilir. İlk gün sıvı gıdalar tüketilmelidir. Takip eden birkaç gün yumuşak besinler ve soğuk içecekler tercih edilmelidir. Hekim tarafından uygun görülen antibiyotik tedavisi ve ağız bakım rutini düzenli olarak uygulanmalıdır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar}
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?
2022 Estetik Trendlerinde Bizleri Neler Bekliyor?

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2021 yılında pek çok yenilikler, değişimler ve trendler bizimleydi. Değişen her yeni yılda, değişmeyen tek şey genç ve güzel görünme isteği oldu.

Detaylar}
Burun Estetiği Fiyatları
Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, dünya üzerinde en yaygın olarak tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sırada yer alır. Gerek sağlık sorunları gerekse estetik kaygılarla çok sayıda insan burun estetiği uygulamalarına yönelir.

Detaylar}