Yanak Estetiği

Yanak Estetiği

Elmacık kemiklerinin belirginleştirildiği ve çene hattının ön plana çıkarıldığı yanak estetiği (bişektomi) ile daha belirgin yüz hatlarına sahip olunur.

Bişektomi ile İnce ve Estetik Yanaklara Sahip Olun!

 

Elmacık kemiklerinin belirginleştirildiği ve çene hattının ön plana çıkarıldığı yanak estetiği (bişektomi) ile daha estetik ve çekici yüz hatları elde edilebilir.

 

Bişektomi Nedir?

Bişektomi, yani yanak inceltme estetiği, dışarıdan herhangi bir iz oluşmadan, ağız içine açılan kesiden içeri girilerek, yanaklarda bulunan fazla yağ dokusunun alınması işlemidir. Uygulamanın amacı, elmacık kemiklerinin ve yüz hatlarının belirginleştirilmesi ve bireye daha keskin yüz hatları ile estetik bir görünüm kazandırılmasıdır.

 

Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bişektomi uygulaması lokal anestezi veya sedasyon yöntemi kullanılarak yapılır. İşlem uygulanırken ağız içinden 1 cm boyutunda bir kesi açılır. Bu kesiden içeri girilerek, yanaklarda bulunan yağ yastıkları dışarı alınır. Bişektomi operasyonu, yüzde iz bırakmaz. Operasyon sonrası elmacık kemikleri ve yüz hatları belirginleşir.

 

Kimler Yanak Estetiği Yaptırabilir?

Yanaklarda dolgunluk ve çene kenarlarına doğru sarkma olan kişilerden, daha belirgin elmacık kemiklerine sahip olmayı arzu eden kadın ve erkek yetişkin bireyler bişektomiden faydalanabilir.

 

Bişektomi Sonrası İyileşme Süreci

Bişektomi sonrası her hastanın iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Bişektomi uygulamasından sonra ağız içindeki dikişlerin enfeksiyon kapmaması için ağız hijyenine önem verilir. İlk gün sıvı gıdalar tüketilmelidir. Takip eden birkaç gün yumuşak besinler ve soğuk içecekler tercih edilmelidir. Hekim tarafından uygun görülen antibiyotik tedavisi ve ağız bakım rutini düzenli olarak uygulanmalıdır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi
Trabzon Estetik ve Plastik Cerrahi

Estetik ve plastik cerrahi, yüzün ve vücudun görünümünü iyileştiren prosedürleri ifade eder. Bu tıp alanı, kişinin estetik çekiciliğini, simetrisini ve orantısını artırmak veya iyileştirmek için yapılan tüm işlemleri kapsar.

Detaylar
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme
Tüm Yönleriyle Yanak İnceltme

Bişektomi, yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayan bir yanak cerrahisidir. Bişektomi operasyonu ile daha belirgin elmacık kemikleri ve daha ince bir yüz hattına sahip olunması mümkündür.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu