Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yüz estetiği uygulamaları, farklı yaş gruplarından bireylerde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak

Her Yaşınızda Hissettiğiniz Yaşta Görünün!

 

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz estetiği uygulamaları, farklı yaş gruplarından bireylerde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak, daha genç ve enerjik bir görünüm elde etmek veya yüzdeki şekil ve simetri bozukluklarını düzeltmek amacıyla uygulanan bir dizi uygulamadır. Yüz estetiği uygulamaları ile yüzü oluşturan farklı bölümlerde genç, doğal ve estetik olarak uyumlu bir görünüme kavuşmak mümkündür. Gelişen teknolojiler sayesinde yüz estetiği uygulamalarında ameliyatlı ve ameliyatsız farklı yöntemler sayesinde istenilen görünüme sahip olmak mümkündür.

 

Yüz Estetiği Uygulamaları

Dolgu

İlerleyen yaşla beraber yüzde görülen kırışıklıklar, yüz çökmeleri, derinleşen mimik çizgileri ve benzeri sorunları ortadan kaldırmak, yüze daha diri ve dolgun bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanan dolgular, kırışıklık dolgusu başlığı altında toplanır. Ciltte elastikiyet kaybını veya asimetriyi düzeltmek, çukurları doldurmak ve cilt dokusuna hacim vermek için uygulanan farklı dolgu teknikleri de mevcuttur. Estetik dolgular, günümüzde farklı yaş grubundan birçok bireyin en çok tercih ettiği uygulamalar arasında yer alır. Herhangi bir deri rahatsızlığı bulunmayan yetişkin bireyler, çeşitli nedenlerle dolgu uygulamalarından faydalanabilir.

 

Yüz Germe

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzde yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak sarkmalar meydana gelir. Günümüzde face lifting (yüz germe ameliyatı) uygulamalarının yanı sıra ameliyatsız yüz germe tedavileri de uygulanabilmektedir. Uygulama sonrası bireyin günlük yaşamına çok daha çabuk dönmesine olanak tanıyan ameliyatsız yüz germe tedavileri arasında en çok tercih edilen yöntemler, kilit askı yöntemi ve focus ultrasound ile ameliyatsız yüz germe uygulamalarıdır. Hekiminizin önerdiği en uygun yüz germe uygulaması ile cildinize eski canlılığını geri kazandırmak, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak mümkündür.

 

  • Kilit Askı Yüz Germe Nedir?

Kilit askı tekniği, ameliyatsız yüz germe yöntemlerindendir. Yüz ve boyunda görülen sarkma ve kırışıklıkları gidermede başarılı sonuçlar verir. Fransız askı veya kilit askı, esnek ve kopmayan özel iplerle uygulanır. Kilit askı tekniği, yüz ovalini belirginleştirir ve yüz ve boyundaki sarkmaları toparlayarak yüze kaybettiği diriliği geri kazandırır.

 

  • Fokus Ultrason ile Yüz Germe Nedir?

Mikro&Mikro Fokus Ultrason tekniği, ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biridir. Yüz germe, kaş kaldırma, gıdı toplama ve vücut kontürü düzenleme gibi işlemler için kullanılır. Bu teknikte ultrasound başlık cilde temas ettirilerek, cildin farklı derinlik alanlarına fokuslandırılan termal enerji gönderimi ile uygulanır.

BlogBlog

Plastik ve estetik cerrahide, kendinizi tanımanız ve isteklerinizin farkında olmanız önemlidir.
Bu alanda ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşmak için blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), burunda doğuştan gelen veya darbe sonucu sonradan oluşan deformiteleri gidermek amacıyla uygulanan cerrahi operasyonlardır.

Detaylar
Senin Dudak Stilin Hangisi ?
Senin Dudak Stilin Hangisi ?

Dudaklar, estetik ve çekici bir yüz görünümü için yüzün en önemli noktalarından biridir.

Detaylar
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi

Trabzon selülit tedavisi, cildin yağ hücrelerinin derinin tabakalarının arasına çıkmasıyla meydana gelen yumru ve çukur oluşumları için etkili yöntemler sunar.

Detaylar
Yasemin İmamoğlu Whatsapp

Online Ön Randevu